Temel olarak web siteleri bir kaç farklı başlık altında toplanabilir, tek sayfa web siteleri, çoklu sayfalara sahip web siteleri ve satış siteleri. Biz bu yazımızda tek sayfa web sitesi(one page web site) konusunu ele alacağız.

Tek Sayfa Web Sitesi Avantajları
Tek sayfa web siteleri, multipage web sitelerine göre daha çabuk yayına alınabilmesi ve kurulum maliyetlerinin düşük olması gibi avantajlara sahip olması sebebiyle çok tercih edilmektedir. Tek sayfa web sitelerinin avantajlarını anlattığımız yazımız size bu konuda fikir verecektir, yazımızda SEO stratejisi, optimizasyonlar, mobil uyumu, görsel kullanımları gibi konuları ele aldık. Fakat tek sayfa web sitelerinin bu avantajlarının yanında çeşitli dezavantajları da bulunmaktadır, aynı yazımızda bunlarla ilgili de bilgi bulabilirsiniz.

Tek Sayfa Web Sitesi Hangi Alanlar İçin Uygundur?
Öncelikle tek sayfa sitenin beklentilerinizi karşılamaya yetip yetmeyeceğini değerlendirmeniz gerekiyor. Emek, zaman ve para harcandıktan sonra ihtiyaçlarınızı karşılayamayan bir tek sayfa siteyle baş başa kalmanız istenen bir durum değildir.  Bu konuyla ilgili karar vermekte zorlanıyorsanız size Tek Sayfa Web Sitesi Hangi Alanlar İçin Uygundur? yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz, makalemiz karar vermenizde yardımcı olacaktır.

Tek Sayfa Ürün-Hizmet Tanıtım Sitesi
Tek sayfa kişisel siteler, seo destek için açılan tek sayfa web siteleri, tek sayfa tek haber siteleri vb. açılabileceği gibi içerik sunumu ve geri dönüş oranları değerlendirildiğinde tek sayfa sitelere en çok uyan ve kullanışlı olan konu tek sayfa ürün tanıtım sitesi açmaktır. Tek Sayfa Ürün Tanıtım Sitesi yazımızda, web sitesi yapısının nasıl olması gerektiği, bu tarz tek sayfa sitelerde yapılması ve yapılmaması gerekenleri, olmazsa fayda sağlamanın zorlaşacağı özellikleri, hangi formlara ihtiyacınızın olacağı gibi daha detaylı açıklamaları okuyup detay bilgileri öğrenebilirsiniz.

Tek Sayfa Web Sitesi ve SEO
Geldik en zor konulardan biri olan SEO konusuna, peki tek sayfa sitede seo olurmu olursa nasıl yapılır ve sonuçları ne olur. Tek sayfa web sitelerinde SEO konusunda hamleler yapılması ihtimali kısıtlı olsa da, teknik bilgiye yeterince hakim olunduğunda fayda sağlayacak site içi geliştirmeler yapılabiliyor. Özel site içi linkleme çalışmaları, html etiketlerinin uygun kullanımları, güncellenebilir alanlar bulundurma vb. çalışmalar iç seo yu güçlendirir. Daha detaylı bilgi almak için  Tek Sayfa Web Sitesi ve SEO makalemizi inceleyebilirsiniz.

Tek Sayfa Web Sitesi Nasıl Yapılır?
Tek sayfa web sitesinin avantajlarını değerlendirdiniz, firmanız veya şahsınız için uygun olduğuna ikna oldunuz ve web sitenizin tek sayfa olması gerektiğine karar verdiniz, peki tek sayfa web sitesi nasıl oluşturuluyor? Tek Sayfa Web Sitesi Nasıl Yapılır? makalemizde daha detaylı anlatımı bulunuyor, fakat kısaca açıklamak gerekirse:
Sitenizin içerik yönetim paneline de ihtiyacı olacağı varsayıldığında bilmeniz gerekenlerin listeside uzamakta, web programlama dillerinden  birini bilmeniz, html ve css konusuna hakim olmanız, javascript ve jquery gibi konulardan anlıyor olmanız, SEO ve server taraflı optimizasyonlar konusunda bilgi sahibi olmanız şeklinde bir liste çıkıyor karşınıza. Bu konularda ne kadar derin bilgiye sahip olursanız, web siteniz o kadar başarı sağlayacaktır,

Tek Sayfa Web Sitesi Fiyatları
Bu kadar teknik detayla, bilgiyle uğraşamam, o kadar vakit ayırmam mümkün değil, nedir bu tek sayfa web sitesi fiyatı diyorsanız Tek Sayfa Web Sitesi Fiyatları makalemizi incelemenizi öneriyoruz.


Tek sayfa web sitesi(one page web site) konusunu genel hatlarıyla anlattık, sorularınızı alttaki yorum kısmından veya bize ulaşın formunu doldurarak iletebilirsiniz.


Etiketler
Yorum Yaz
Yorumlar
ürün tanıtımına uygun - Özcan bayık

Web sitesi iyi hazırlanırsa ürün tanıtımı için gayet yeterli bence


teşekkürler - Şevket Yılmaz

Tek sayfa web sitesi nasıl yapılır makaleniz çok açıklayıcıBenzer Makaleler
Tek Sayfa Web Sitesi ve SEO
Tek sayfadan oluşan web sitelerinde SEO konusu normal sitelerden biraz daha farklı ve kısıtlıdır. Web sitesinde verilen linklerin tamamının aynı
Tek Sayfa Web Sitesi Hangi Alanlar İçin Uygundur?
Tek sayfa siteler her sektöre veya her kesime uygun değildir, kullanıcının isteklerini karşılayacak ve gerekli faydayı sağlayacaksa tek sayfa olarak yapmak daha uygun olacaktır.
Tek Sayfa Web Sitesi Nasıl Yapılır?
Bir editör program yardımıyla en basit olanıda notepad tarzı bir programdır, basit html kodlarını yazarak ve oluşturulan dosyayıda satın