Seo Uyumlu Web Sitesi

SEO uyumlu web sitesi nedir, SEO uyumu neden önemlidir, uygun olmazsa ne olur, uygun olursa ne olur, makalemizde bunları açıklamaya çalışalım.

SEO Uyumlu Web Sitesi Nedir?
SEO kelime manası olarak arama motoru optimizasyonu demektir, yani arama motorlarının sitenizden tüm beklediklerini verebiliyor olmanızdır SEO. Arama motorları siteleri kullanıcıların gördüğü gibi görmez, onun yerine sitenin kullanıcılara görülmeyen kısmından oluşan kodlarını okuyarak site hakkında değerlendirme yapar. Bu yapılan değerlendirme sitenin sıralamalardaki yerine direkt olarak etkileyecek bir puanlama sistemiyle kaydedilir. Arama motorlarının bir web sitesinden olan tüm beklentilerini karşılayabilecek ve aynı zamanda kullanıcı memnuniyetide sağlayabilecek şekilde yazılmış bir web sitesine SEO uyumlu web sitesi denir.

SEO Uyumu Neden Önemlidir?
Web sitelerinin en büyük kullanıcı kaynağı arama motorlarıdır, çünkü kullanıcı eğilimleri girmek istediği site adresini biliyor olsa bile arama motorunu kullanıp çıkan sonuca tıklayarak siteye girmek şeklindedir. Bu nedenle başarılı olmak ve hedefine ulaşmak isteyen her sitenin arama motoru sonuç sayfasında ilk sıralarda bulunması gerekir.

Web Sitesi SEO 'ya Uygun Olmazsa Ne Olur?
Hiçbir şey olmaz, potansiyel müşterileriniz arama motorları üzerinden buldukları diğer rakip sitelere giderken, siz sadece müşteri bekliyor olursunuz. Web siteleri kullanıcılara yönelik yapılmalıdır, fakat kullanıcılar aradıklarını arama motorlarına soruyorlar, bu nedenle aynı zamanda web siteleri arama motorlarına da yönelik yapılmak zorundadır. Basit bir SEO kriterini ele alalım sayfa açılış hızı:
Kurumsal web siteniz isteklere çok yavaş yanıt veriyorsa sizce ne olur?
Biz söyleyelim sitenize kullanıcı girmiş olsa bile sayfalar arası geçişleri beklemekten sıkılıp, arama motorundaki diğer siteye geçiş yapar.
Peki yıllardır algoritmalar üzerinde binlerce mühendisi çalışan arama motoru bu durumu nasıl değerlendirir?
Tabii ki kullanıcıyı memnun edemeyen bir siteniz olduğu kanaatine varıp sitenizin sıralamasını düşürerek.

Web Siteniz SEO su Tam Bir Site İse
Tüm içerikleri ve alt yapısı uygun olarak hazırlanmış bir sitede kullanıcı deneyimi çok üst düzeyde olur, bu şekliyle arama motoru için siteniz değerli bir sitedir. İyi SEO iyi sıralama demektir. Pastanın büyük bölümü arama motorlarında üst sıralarda yer alan web siteleri tarafından paylaşılmaktadır. Web sitenizden daha fazla fayda sağlamak için SEO dan daha iyi bir yol yoktur.


Etiketler
Yorum Yaz
Benzer Makaleler
Web Sitesi Seoya Uygun Değilse Ne Olur?
Web sitesi yazılımda seo uyumu önemsenmediyse sonuçları aleyhinize olacaktır, uygun olmayan bir şekilde kurgulanmış web sitesi seo puanını oldukça kötü etkileyecektir
Tek Sayfa Web Sitesi Fiyatları
Tek sayfa sitelerin içeriklerine ve yapısına göre fiyatları değişmektedir. Net bir fiyat verebilmek için önce sitede nelere ihtiyaç duyulduğunun
Tek Sayfa Web Sitesi ve SEO
Tek sayfadan oluşan web sitelerinde SEO konusu normal sitelerden biraz daha farklı ve kısıtlıdır. Web sitesinde verilen linklerin tamamının aynı