Tek Sayfa Web Sitesi Avantajları

Tek sayfa web sitelerinin avantajlarından belkide en önemlisi tek sayfa sitelerin yapılma ve yayına sunulabilme sürelerinin çok kısa olmasıdır. Site içeriğine ve istenen ek özelliklere bağlı olmakla beraber minumum 2 gün içinde açılabilir. Tek sayfa sitelerin mobil uyumlu olarak hazırlanması daha kolaydır, mobil kullanım oranının günden güne arttığı günümüzde mobil uyum çok önem taşımaktadır. 

Tek sayfa siteler, optimizasyonu iyi bir şekilde yapıldıysa sayfa yüklenmesi çok hızlı olur, sitenin hızlı olması da ayrıca bir avantaj sağlar. Bunun için kod oranının düşük olması, sayfa kodlamasında hataların bulunmaması, sayfa yüklenmesini yavaşlatacak eklentilerin olmaması, resim ve video gibi içeriklerinin optimizasyonunun yapılmış olması gerekir. Özel yazılım web siteleri bu konuda optimizasyona daha müsait olduğu için avantajlıdır.

SEO konusuna gelecek olursak, tek sayfa web siteleri bazı dezavantajlara sahiptir. Kapsamlı kurumsal web sitelerinin sahip olduğu çoklu sayfa avantajını, tek sayfa siteler maalesef sağlayamamaktadır. Bu sebeple tek sayfa siteler tek konuya odaklı bir SEO stratejisi planlamalı ve uygulamalıdır. Sayfa içi menülerin linklemelerinin istenen hedef kelimeye uygun bir şekilde bölümlenmesi ve diğer SEO kriterlerine uygun içerik yapılandırması ile birlikte site başarılı bir yapıya kavuşacaktır.

Sitede kullanıcıların tüm istek ve ihtiyaçlarına cevap verecek içeriklerin ve görsellerin sitede bulunması, site içeriğinden kullanıcının tam anlamıyla faydalanmasını sağlar. Ayrıca kullanıcıların iletişim formu, bize sorun formu vb. formlar ile size ulaşabilecek olmalarıda fayda sağlar.


Etiketler
Yorum Yaz
Yorumlar
fiyatı - Ersin G

Fiyatları çok uygun hemde web siten olmuş oluyor


Hazırlanışı çok önemli - Sİnan

Tek sayfa sitelerin içeriği, kodlaması v e seosu iyi olursa güzel geri dönüş alınıyorBenzer Makaleler
Tek Sayfa Web Sitesi Fiyatları
Tek sayfa sitelerin içeriklerine ve yapısına göre fiyatları değişmektedir. Net bir fiyat verebilmek için önce sitede nelere ihtiyaç duyulduğunun
Kurumsal Web Sitesi Nedir?
Kurumsal web sitesi, şirketlerin ürün ya da hizmetlerini tanıtmak ve yeni müşterilere ulaşmak için kendilerini tanıttıkları dünyaya açılan pencereleridir.
Tek Sayfa Web Sitesi
Tek Sayfa Web Sitesi Hangi Alanlar İçin Uygun? Avantajları neler, Seo çalışması nasıl yapılır? Tek sayfa ürün tanıtım sitesinde olması