Kurumsal Web Sitesi Nedir?

Kurumsal web sitesi, şirketlerin ürün ya da hizmetlerini tanıtmak ve yeni müşterilere ulaşmak için  kendilerini tanıttıkları dünyaya açılan pencereleridir. Mağazacılık yapan bir firmayı ele alırsak mağazanın görüntüsü, şıklığı, sunduğu hizmet kalitesi ne kadar önemli ise, kurumsal sitelerinin de o kadar önem verilerek oluşturulması gerekir. Web sitesi sizi gerçek mağazanızdan çok daha fazla kişiye ulaştıracak bir araçtır. Sitenizin görüntüsü marka imajınızla ve logonuzla uyumlu olmalı, sitenizin kullanımı müşteri kitlenizin rahatlıkla kullanabileceği şekilde hazırlanmış olmalı.

Kurumsal siteler firmanın ürün ve sunduğu hizmet çeşitliliğine göre detaylı veya sade hazırlanmalıdır. Gereğinden fazla içerik veya kullanıcıyı tatmin etmeyecek kadar az içerik olmamalıdır, bu durum kurumun sektörüne ve sunduğu hizmetlere göre belirlenir.

Kurumsal sitede olması gerekenler:

En baz haliyle

İletişim Sayfası, Harita, Adres, Telefon, İletişim Formu vb.
Hakkımızda Sayfası, Misyon, Vizyon, Biz Kimiz vb.
Ürün veya Hizmet Tanıtım Sayfaları & Kategorileri
Referanslar Bölümü

Daha kapsamlı haliyle ek olarak:
Özel formlar, Teklif formu, Servis Formu vb.
Daha detaylı kategori yapısı, alt kategoriler
Haberler Bölümü, Bizden Haberler, Basında Biz, Yenilikler, Kampanyalar vb.
Blog Bölümü, Siteyi güçlendirmek için blog yazıları
Arama Sayfası, site genişlediği için kullanıcıların istedikleri içeriğe daha kolay ulaşabilmesi için

İnternet kullanımının gün geçtikçe artarak devam etmesi ile birlikte kurumsal web sitelerinin firmalar için önemi de artmaktadır. Aynı anda binlerce kişiye ulaşabileceğiniz bir ortam firmalara da büyük bir kazanç imkanı sunmakta.

Şirket imajını tam ve doğru bir şekilde yansıtacak, kullanıcılara güven hissettirecek, profesyonelce hazırlanmış ve kurgulanmış bir site şirket imajına ve saygınlığına da büyük katkı sağlayarak sizi hedeflerinize ulaştırır.

 


Etiketler
Yorum Yaz
Yorumlar
Büyük mağaza gibi - İrem

İyi bir web sitesi küçük bir dükkanı bile, kaliteli ve büyük bir mağaza gibi gösterirBenzer Makaleler
Kurumsal Site Yönetim Paneli
Kurumsal web siteleri için sitenin detaylı yönetim panelinin bulunması olmazsa olmaz bir gerekliliktir. Web sitelerinin başarıya ulaşabilmeleri ve bu başarıyı koruyabilmeleri için yeni içerik girişlerine ve güncellemelere ihtiyacı olur.
Kurumsal Site Özellikleri
Kurumsal web siteniz hangi özelliklerde olmalı sorusuna verilebilecek yanıtlar farklı farklı olacaktır, bu firmanızın verdiği hizmete, sektörünüze,
Kurumsal Site Seo Çalışması
Kurumsal site seo çalışması özenle ele alınması gereken bir konudur, kurumsal firma iyi bir şekilde analiz edilip seo başarısı istenen kelimeler için gereken çalışmalar tespit edilmelidir.